Konto internetowe

Konto internetowe to konto którego zarządzanie odbywa się całkowicie przy pomocy przeglądarki internetowej. Użytkownik łączy się z witryną banku i po zalogowaniu ma na przykład możliwość dokonywania przelewów, przeglądania historii wpływów na konto oraz dokonanych operacji.

Bezpieczeństwo korzystania z konta przez internet zapewnione jest najczęściej dwustopniowo:

  1. Poprzez logowanie zabezpieczone hasłem.
  2. Poprzez autoryzację zleconego przelewu. Autoryzacja następuje najczęściej przy pomocy wpisania jednorazowego kodu wysłanego do użytkownika SMSem na jego nr telefonu komórkowego bądź poprzez wpisanie określonego kodu z listy kodów otrzymanego wcześniej z banku. W praktyce oba rozwiązania są szybkie, jednakże większość użytkowników preferuje banki w których kod autoryzacji zlecenia wysyłany jest SMSem – telefon zwykle przecież mamy przy sobie.

Internetowe konto bankowe to doskonały wybór dla osób  które mają ciągły dostęp do internetu oraz cenią sobie szybkość oraz wygodę. Zaletą korzystania z konta internetowego jest fakt, iż w większości przypadków korzystanie z takiego konta jest praktycznie całkowicie darmowe. Tego typu ofertę posiada na przykład mbank, obecnie lider w bankowości internetowej dla klientów indywidualnych.

Jakie konto wybrać?

Szczegóły ofert kont internetowych znajdą Państwo poniżej. BankBroker.pl poleca obecnie konto w mbanku (brak opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy, autoryzacja przelewów przez SMS). Warto zwrócić jednak również uwagę na oferty konto ING direct oraz konto dbNET.

Aby założyć konto internetowe prosimy wybrać jeden z banków oraz złożyć wniosek przez internet. Dane zostaną wysłane bezpośrednio do banku. Abyś mógł założyć konto nie tylko szybko ale i bezpiecznie do transmisji danych wykorzystywany jest zaszyfrowany protokół.


Dodaj własny komentarz lub opinię