Archiwum kategorii ‘banki’

Promesa kredytowa

Decyzja banku o przyznaniu bądź nie przyznaniu kredytu w wielu przypadkach może wpłynąć na wiele ważnych aspektów naszego życia. Nic dziwnego, że przed zawarciem różnorakich zobowiązań (jak np. podpisanie umowy przedwstępnej o kupno nieruchomości) chcielibyśmy wiedzieć czy na pewno otrzymamy kredyt. Czy promesa bankowa jest w takim przypadku dobrym rozwiązaniem?

Instytucje finansowe – czy można im zaufać?

Zarówno banki jak i inne instytucje finansowe (takie jak fundusze inwestycyjne, zakłady ubezpieczeń, towarzystwa  i fundusze emerytalne, domy maklerskie) należą do kategorii instytucji nazywanych Instytucjami Zaufania Publicznego. Niestety nie oznacza to jednak, że wszystkim przedstawicielom tych instytucji możemy bezgranicznie ufać..

Banki Online

Wraz z upowszechnieniem się Internetu na rynku pojawiły się  tak zwane Banki Online, takie jak na przykład mBank, Toyota Bank  oraz Volkswagen Bank. Banki Online ograniczają koszty działania, ponieważ nie prowadzą tradycyjnych placówek. Dzięki temu często mogą zaproponować korzystniejsze warunki cenowe – świetnym przykładem jest tutaj popularne ekonto mBanku.