Archiwum kategorii ‘kredyty’

Jaki kredyt na samochód?

W jaki sposób stać się posiadaczem auta które będzie służyć przez długie lata i jednocześnie nie wydać całej gotówki? Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem które w większości przypadków okaże się korzystniejsze od zwykłego kredytu gotówkowego. Zanim zdecydujemy się jaki wybrać kredyt na samochód warto dokładnie przeanalizować oferty banków przygotowane specjalnie na tą okazję.

Poręczenie kredytu

Podejmując decyzję o poręczeniu cudzego kredytu, często dana osoba kieruje się chęcią pomocy osobom, z którymi łączą ją rodzinne lub przyjacielskie relacje, nie zastanawiać się nad wagą i konsekwencjami takiej decyzji w sytuacji, kiedy kredytobiorca przestanie spłacać kredyt. Tymczasem poręczając, zobowiązuje się spłacić cudzy dług, ze wszystkimi tego konsekwencjami:

Kredyt Rodzina na Swoim

W ramach programu finansowego wspierania rodzin w nabywaniu własnego mieszkania od 2006 roku rząd oferuje dopłaty do zaciąganych kredytów hipotecznych spełniających określone warunki. Program preferencyjnych kredytów mieszkaniowych o nazwie Rodzina na Swoim cieszy się od tego czasu coraz większym powodzeniem wśród kredytobiorców.

Promesa kredytowa

Decyzja banku o przyznaniu bądź nie przyznaniu kredytu w wielu przypadkach może wpłynąć na wiele ważnych aspektów naszego życia. Nic dziwnego, że przed zawarciem różnorakich zobowiązań (jak np. podpisanie umowy przedwstępnej o kupno nieruchomości) chcielibyśmy wiedzieć czy na pewno otrzymamy kredyt. Czy promesa bankowa jest w takim przypadku dobrym rozwiązaniem?

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyt mieszkaniowy można uznać za najbardziej skomplikowany produkt kredytowy oferowany klientom indywidualnym.  Jest to również produkt  mający potencjalnie największy wpływ na kondycję domowego budżetu. Aby bez stresu wybrać dobry i tani kredyt mieszkaniowy przeczytaj koniecznie nasz poradnik który pomoże Ci ustrzec się podstawowych błędów.

Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu może oszczędzić problemów, ale… Ubezpieczenie kredytu ma na celu zaoszczędzenie kłopotów klientowi i jego bliskim, jeśli klient zetknie się z nieoczekiwanymi problemami życiowymi, takimi jak choroba czy zwolnienie z pracy. W tych bowiem sytuacjach klient może mieć trudności ze spłatą kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenie kredytu, podobnie jak wszystkie inne ubezpieczenia, nie [...]

Bezpieczny kredyt konsumpcyjny?

Problem nasycenia kredytami gotówkowymi w Polsce przekroczył średnią UE. Dowiedz się jaki kredyt wybrać i na co zwrócić uwagę aby nie wpaść w pętlę zadłużenia. Dążenie do większej konsumpcji i chęci posiadania coraz to nowszych dóbr spowodowało, że w ostatnich latach Polacy zaciągają coraz więcej kredytów gotówkowych. Niekiedy bez wcześniejszej analizy skutków takiego postępowania.

Problemy finansowe – jak uniknąć?

Co zrobić aby nie popaść w problemy finansowe? Jak ustrzec się przed nadmiernym zadłużeniem? Zapraszamy do lektury. Problem nadmiernego zadłużenia polega na zaciągnięciu kredytów, których spłata z powodu ich liczby lub zbyt dużej wartości staje się ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu.

Porady kredytowe – jaki kredyt wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu? Na co uważać aby nie wpaść w pułapkę zadłużenia? Po przeczytaniu poniższego poradnika będziesz mógł już sam odpowiedzieć na te pytania. Zanim weźmiemy kredyt dobrze jest rozważyć, który z najbardziej popularnych instrumentów kredytowych, takich jak: pożyczka gotówkowa, kredyt ratalny, pożyczka w koncie czy karta kredytowa jest odpowiedni do [...]